הצעדים לקניית דירה לזוגות צעיריםכלליראשי

קניית דירה חדשה אצל זוגות צעירים

לפני הכל, אמנם עוד לא מגיע לכם מזל טוב אמיתי (הוא יגיע רק לאחר הרכישה עצמה) אבל בכל זאת, מגיע לכם מזל טוב כיוון שאתם בדרך לעשות צעד רציני מאוד ביחד. רכישת דירה חדשה היא הצעד הראשון בדרך למשפחה שאתם עתידים להקים. מדובר על נושא מורכב מאוד בו יש לקחת בחשבון לא מעט שיקולים. קצרה היריעה מלהכיל את כל האספקטים שיש לבחון ואת כל הנקודות שיש להתחשב בהן. עם זאת, הכנו עבורכם מדריך קצר רק על מנת לסבר את האוזן, כדי להרחיב את האופקים ועל מנת שתוכלו להתחיל ולחשוב ברצינות על הנושא. קריאה נעימה.

דירה חדשה, השאלות הראשונות

השאלות הראשונות שאתם צריכים לשאול כשאתם ניגשים לרכוש דירה חדשה נוגעות לסביבת המגורים, לדירה עצמה ולתהליכי בנייה באזור. חשוב מאוד לברר על הסביבה לפני שמדברים בכלל על דירה חדשה. יש לחפש דירה בסביבה שמוצאת חן בעיניכם ולא להפך בשום פנים ואופן. בחנו אספקטים כגון תחבורה ציבורית, מערכת החינוך, נגישות לשירותים קהילתיים ורפואיים, אופי האוכלוסייה ועוד. לגבי הדירה עצמה עליכם לבדוק האם היא עורפית או חזיתית, האם היא מתאימה לכם כעת וגם תתאים במקרה הו תרצו להביא שלושה צאצאים לעולם או יותר, האם בבניין בו היא ממוקמת ישנה מעלית, האם היא ממוקמת בקרבת מבני תעשייה או מקומות שעלולים להרעיש כמו בתי ספר וכיו"ב?

ההווה והעתיד

חשוב מאוד לבדוק לא רק את המצב באזור בזמן הרכישה אלא לברר גם על פרויקטים שעתידים להתקיים באזור. דירה חדשה יכולה להיות ממוקמת באזור מאוד שקט, אבל במידה ועתידים לסלול בקרבת מקום כביש, להקים בניין מגורים גדול או לבנות מבנה ציבורי, הדבר יכול לפגום באורח קשה באיכות החיים שלכם. אי לכך, עשו את כל הבירורים האפשריים מול הגופים המתאימים. כמו כן נסו לבקר במקום אליו אתם מתכוונים לעבור בשעות שונות של היום. ישנם מקומות ששקטים מאוד במהלך היום ורועשים מאוד בלילה. אי לכך הקדישו זמן לנושא. הגיעו לדירה לפרקי זמן משתנים בימים שונות ובשעות שונות על מנת שתהיו בטוחים כי מדובר על סביבה שקטה ונעימה במהלך כל שעות היממה.

שיקולים נוספים

כפי שציינו, קצרה היריעה מלכתוב את כל השאלות שיש לשאול כאשר ניגשים לברר על דירה חדשה. למרות זאת, ניגע כעת במספר נקודות חשובות שנוגעות לתחום של בעלות על הקרקע. הדבר רלוונטי למקרים בהם אתם מתכננים בנייה עתידית. האם הנכס רשום במרשם המקרקעין, כלומר בטאבו? מי הוא בעל הזכויות על הנכס ומה הן הזכויות שלו? כמו כן יש לבדוק האם לקבלן יש בכלל היתר בנייה. כפי שאתם מבינים מדובר על נושא שיש להתייחס אליו בכובד ראש. אל תיגשו לרכישת דירה חדשה מתוך לחץ או בקלות ראש. מדובר על הנכס היקר ביותר שיהיה ברשותכם ושישפיע על איכות החיים שלכם למשך שנים רבות. בהצלחה.

סגור לתגובות.