מחפש משרד שמאי דירות?

מחפש משרדי שמאים להערכת נכס?

קבלו הצעות ממשרדי שמאות דירות מומחים ובחרו את הטוב מכולם

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי די ן בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

משרדי שמאים – לשם מה?

תפקידם של משרדי שמאים הוא להעריך את שווים של נכסים בעסקאות נדלן להשקעה ולמגורים. הסמכות של משרד שמאי דירות בביצוע הערכה זו מוענקת להם מתוקף תפקידם של משרדי שמאות דירות, הפועלים תחת סמכותה של לשכת שמאי המקרקעין בישראל. משרד שמאי דירות מציע את כל הידע המקצועי והניסיון הנדרשים להערכת שווים של נכסים, כמו גם את ההבנה וההכרות המעמיקים עם שוק הנדל"ן בישראל בכלל ובאזור הנכס – בפרט.

משרדי שמאים מבצעים הערכת שמאי עבור סוגים רבים של לקוחות וצרכים, ואולם, מרבית משרדי שמאות דירות עובדים בסופו של דבר עם לקוחות פרטיים, עבורם הם מבצעים הערכת שווי נכסים למגורים. בחישוב ערך הנכס לוקחים שמאי דירה אלה בחשבון גורמים דוגמת האזור בו מצוי הנכס, התב"עות העירוניות, היטלי השבחה המוטלים על הנכס (או יוטלו עליו בעתיד הנראה לעין), מיסי מכירה ומדרגות מס רכישה ועוד רבים.

כיצד לבחור משרדי שמאים איתם תעבדו?

המחפשים משרד שמאות דירה עשויים למצוא עצמם מבולבלים מאוד – קיימים מאות משרדי שמאות דירות הפזורים בכל רחבי הארץ, מתוכם לא פשוט לבחור משרד שמאי מקרקעין יחיד. במיוחד לשם כך ריכזנו עבורכם מספר עצות שימושיות :

  1. זכרו, כי בסופו של דבר אין תחליף להמלצות. חפשו אצל קרובים ומכרים המלצות עבור שמאי דירה כזה או אחר איתו עבדו, ובקשו לשמוע את התרשמותם. האם היו מרוצים מאופי העבודה של שמאי לדירה, מדוח השמאות שהציג בפניהם, האם ענה על כל השאלות והיה בעל תודעה שירותית ונעימה ?
  2. נסו לעמוד על מידת היסודיות של משרדי שמאים אותם אתם בודקים. אל תחששו לשאול אודות אופי ביצוע ההערכה, הגורמים עליהם יסתמך משרד שמאות דירה וכיצד יראה דו"ח השמאות הסופי שתקבלו לידיכם.
  3. בעת בדיקת משרד שמאי דירות – חפשו אחריו גם ברשימת לשכת שמאי המקרקעין בישראל, שם רשומים כל שמאי דירה שהוסמכו לכך (וכמובן, סיימו בהצלחה את ההתמחות הנדרשת).
  4. העדיפו משרד שמאי מקרקעין המתמצא ופועל באזור בו מצוי הנכס אותו אתם מבקשים להעריך. בין שאר הגורמים בהם משתמשים שמאי דירה, על מנת להעריך נכס מצויים גם נתונים אודות האזור בו הנכס מצוי והשוואה בינו ובין נכסים אחרים העומדים למכירה – לשם כך, נדרש משרד שמאות דירה להיות בעל הכרות מעמיקה עם האזור המדובר, להתמצא בנכסים האחרים הנמצאים בו ולהיות בעל היכולת לכמת את ההבדלים ביניהם.

זכרו כי עבודתם של משרדי שמאים חוסכת לכם כסף!

רבים חוששים, כי המחיר אותו גובים משרדי שמאים הוא גבוה וכי בסופו של דבר מדובר בסכום שאולי עדיף לחסוך אותו. נכון, הערכת נכס המבוצעת על ידי משרד שמאי דירות אינה זולה, אולם מדובר בסכום, שמטרתו להבטיח כי אינכם עושים טעות בעסקה הגדולה שאתם עומדים לבצע. חתימה על חוזה רכישת דירה, בית, קרקע או כל נכס אחר היא רכישה גדולה עבור רובנו, לפיכך נדרש וחובה להצטייד באנשי המקצוע הטובים ביותר לליווי העסקה, בין אם מדובר בעורך דין, אדריכל ומהנדס או שמאי לדירה. בזכות שמאי לדירה תוכלו לקבל את כל המידע על הנכס, להבין את היתרונות והחסרונות שלו, וחשוב מכל – לדעת כי אתם בוחרים נכון, וכי בזכות שמאי לדירה לא מצפות לכם הפתעות בלתי נעימות בהמשך.

ביטויים קשורים : איי נדלן

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום