מחפש עורך דין נדל"ן מומחה עם ניסיון של מאות עיסקאות?

זקוק לליווי של עורך דין נדלן לעיסקת נדל"ן?

מלא הטופס וקבל הצעות בחינם מעורכי דין המומחים לנדל"ן ובחר את העורך דין החדש שלך!

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין נדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

עורך דין נדל"ן – גורם משמעותי בהצלחת העסקה

רבים הם העומדים בפני חתימה על עסקת נדל"ן, ומבינים כי זו עומדת להיות אחת העסקאות המשמעותיות שיעשו בחייהם, אם לא הגדולה ביותר. למרות החשיבות של עסקאות אלה ולמרות הסכומים הגבוהים המעורבים בהם, הרי שעדיין רבים מנסים לסגור את החוזה בעצמם, ואינם מערבים עורכי דין נדל"ן, מתוך ניסיון לחסוך את שכר הטרחה שגובים עורכי דין נדל"ן אלה עבור השירות. קל להבין כיצד אנשים אלה עושים טעות גדולה, אודותיה נסביר מיד ולא מתייעצים עם עורכי דין נדלן.

עורך דין נדל"ן הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בהצלחתה של עסקת השקעה בנדל"ן בין שני צדדים. תחום המקרקעין הוא תחום מורכב ומסובך ביותר, חוקי המקרקעין במדינת ישראל הם סבוכים ומורכבים, שלא לדבר על הפסיקות והתקדימים הגורמים לשינויים באופן תדיר. לעיתים, נראות פעולות מסוימות כנטולות סיכון, אולם הניסיון מראה כי הסיבוכים הטמונים בהם עשויים לגרום לאי נעימות רבה במקרה הטוב, ולהסתבכות כספית של ממש במקרים טובים פחות. רק עורך דין נדל"ן המצוי בשוק עורכי דין מקרקעין הוא אדם הבקיא מספיק בכל ההיבטים של העסקה, בחידושי פסיקה רלוונטיים, וכמובן – עורך דין נדלן ועורכי דין נדלן ידעו לזהות את הסכנות שבדרך.

כיצד פועל עורך דין נדל"ן בעסקת רכישת נכס?

בעת בחינת פעולותיו של עורך דין נדלן בכיסוי חוזה קניית דירה, חשוב להבדיל בין רכישת נכס מקבלן או רכישת נכס מיד שנייה. כך לדוגמא, בעת רכישת נכס מקבלן נדרש עו"ד נדלן לבדוק את החוזה כולו ואת הנספחים אליו, לבדוק את הזכויות הקנייניות של הקבלן וכן את הפרויקט כולו. עורך דין נדל"ן ועורכי דין נדלן נדרשים להיות מעורבים על אחת כמה וכמה כשמדובר בעסקת קומבינציה, או אז חשוב גם הקשר עם בעל הקרקע עצמו (שאינו הקבלן). בנוסף, עו"ד נדלן אחראי בעסקאות אלה לבדוק את התב"ע העירונית ואת היתרי הבנייה, לעמוד על טבלת התשלומים וכן אחראי עו"ד מקרקעין להתאים אותה להתקדמות הבנייה.

בעת רכישת נכס מיד שנייה תפקידו של עורך דין נדל"ן לבדוק את הזכויות המשפטיות של המוכר על הנכס (האם הדירה רשומה בטאבו רישום מקרקעין), לבדוק האם קיימים שעבודים או עיקולים על הדירה, לבדוק כי אין בדירה חריגות בניה או מס השבחה אותו יש לשלם וכן הלאה. בעסקאות מכר אלה תפקידו של עו"ד נדלן הוא לבצע גם רישום הערת אזהרה על שמו של הקונה (לאחר שנחתמה העסקה כמובן) על מנת למנוע מהמוכר למכור את הנכס לרוכשים נוספים.

עורך דין נדל"ן מבצע גם התאמה של טבלת התשלומים אל הנהוג בשוק הנדל"ן ואל יכולותיהם של שני הצדדים. ישנם מקרים בהם מופקד הכסף אצל עורך דין נדלן בנאמנות, והוא זה האחראי להעביר את סכום הכסף אל המוכר בבוא היום.

האם עורך דין נדל"ן יכול לשמש כנציגם של שני הצדדים בעסקה?

השאלה שלעיל מאפיינת מוכרים וקונים רבים העומדים בפני ביצוע עסקה, ומבקשים לחלוק ביניהם את דמי הטרחה של עורך דין נדלן. חשוב לדעת, כי על פי כללי האתיקה, בעת שנרכשת דירה מקבלן הרי שאין אפשרות כי אותם עורכי דין נדל"ן ייצגו את שני הצדדים, וכל צד נדרש להשתמש בשירותיהם של עורכי דין נדל"ן מטעמו בלבד. על אף שהדבר אפשרי בעסקאות עורך דין חוזים של מכירת דירות מיד שנייה, הרי שהעצה היא כי תמיד עדיף לשכור עורך דין נדלן נפרד עבור שני הצדדים על מנת שלא ליצור התנגשויות באינטרסים.

ביטויים קשורים: זיכרון דברים לקניית דירה, לשכת מיסוי מקרקעין ת"א, הסכם למכירת דירה, עורך דין נדלן עו"ד נדלן,עורכי דין נדלן עורך דין נדל"ן, סוכן נדל"ן

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.