מעוניין לקבל ייעוץ להשקעות בנדל"ן באזור תל אביב?

מעוניין לקבל פירוט נכסים להשקעות בנדל"ן?

מלא טופס קצר וקבל הצעות בחינם להשקעות בנדל"ן ממומחים

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

השקעה בנדלן תל אביב – אלה הם עקרונות השיטה:

רבים משווים בין השקעות בנדלן בתל אביב ובין השקעות בבורסה, בנכסים בעלי סיכון נמוך, רק שבניגוד לנכסי בורסה אלה (אג"חים בעיקר) בהם התשואה נמוכה יחסית, הרי שבעת קניית דירה להשקעה בתל אביב מדובר לא רק בסיכון נמוך, כי אם גם בתשואה משמעותית וגבוהה מאוד. מאז ומעולם היוותה העיר תל אביב מוקד משיכה למחפשי השקעה בנדלן, ונדמה כאילו השנים האחרונות עשו עם משקיעים אלה חסד רב בזכות העלייה המשמעותית בביקוש לדירות אלה, בין אם לרכישה ובין אם להשכרה. במאמר זה נדבר מעט על עקרונות השקעות בנדל"ן בתל אביב ועל האופן הנכון בו יש לרכוש נכסים להשקעה.

מחפשים השקעה בנדלן תל אביב? ראשית הגדירו את מטרותיה

החוק הראשון בעת חיפוש השקעות בנדלן בתל אביב הוא להגדיר את מטרתן. כך לדוגמא, ישנו הבדל בין רכישת נדלן להשקעה המיועדים למגורים של המשקיע או בני משפחתו, מתוך כוונה למכור אותו בתשואה גבוהה בבוא היום, ובין רכישת דירות המיועדות להשכרה לאחרים. או אז ניתן לרכוש דירות ברמה נמוכה יותר, ולהשכירן במחיר השוק (שהוא מחיר גבוה). עם זאת, מחפשי השקעה בנדל"ן תל אביב נדרשים להגדיר לא רק את ההשקעה, כי אם גם את אופן הביצוע – שהלא רכישת נכסים להשכרה היא השקעה טובה יותר בדרך כלל, אולם טומנת בחובה גם לא מעט תקורת ניהול והתעסקות שוטפת עם הנכס ועם השוכרים המתגוררים בו (בחירת שוכרים, שמירה על הנכס, טיפול בבעיות המתעוררות, גביית כספים ותסבוכות משפטיות אפשריות, עבורן יידרשו המשקיעים להיעזר בשירותיו של עו"ד מקרקעין) .

מהי רמת הסיכון שמבקשים מחפשי השקעה בנדלן תל אביב?

העיר תל אביב היא עיר גדולה, וככזו ישנם בה אזורים רבים בהם ניתן למצוא נדלן להשקעה. בין השכונות המבוקשות ביותר למציאת נדל"ן להשקעה, ניתן למנות את נוה צדק, כרם התימנים, נורדיה, הצפון הישן, הצפון החדש, שכונת מונטיפיורי, בבלי, פארק צמרת, פלורנטין, רמת אביב, רמת אביב החדשה, הגוש הגדול, נווה אביבים, אפקה, כוכב הצפון, תוכנית למד, אזורי חן, סי אנד סאן, נאות אפקה, מעוז אביב, הדר יוסף, רמת החייל, ישגב, תל ברוך, צהלה, שיכון דן, נווה שרת, המשתלה, רביבים, יד אליהו, שכונת התקווה (כן אפשר למצוא מציאות!), ביצרון ועוד.

יחד עם זאת, בעת חיפוש אחר נכסים להשקעה, נדרש המשקיע להגדיר את רמת הסיכון אותה הוא בוחר – האם הוא מעדיף לרכוש דירות למכירה בתל אביב צפון, בהן רמת הסיכון היא נמוכה יותר (והתשואה טובה), או אולי מעדיפים להסתכן מעט יותר ולבצע השקעות נדל"ן באזורים פחות יוקרתיים של העיר, דוגמת אזור הדרום? ובאיזו דרך מבקש המשקיע לבצע את השקעות נדל”ן שלו? האם מבקש לעשות כן עם שותפים (חברים או קרובי משפחה), מה שיאפשר לחלק את סכומי ההשקעה, אולם מאידך – מדובר בפעולה מסוכנת יחסית לנוכח המורכבות האפשרית בביצוע שותפויות אלה (שיש קשר לא מבוטל בינן ובין הסכם שיתוף מקרקעין, למשל).

מחפשים השקעה בנדלן תל אביב? הגדירו מראש את התרחישים!

על אף שנדמה כאילו השקעות נדל"ן הן פעולה השמורה לבעלי עסקים ואנשי פיתוח עסקי בלבד, הרי שגם בעת רכישת נכסים להשקעה נדרש לבצע מחשבה מראש, ולבדוק את התרחישים שעלולים לקרות לאורך הדרך. טיפים לרכישת דירה מזכירים לנו כי השקעה בנדלן תל אביב היא השקעה לטווח ארוך, לפיכך יש להיערך אל חיפוש נדלן להשקעה בצורה נכונה, כך שלא ייווצר מצב בו יקלע המשקיע למצוקה כלכלית, ויצטרך למכור את הנכס טרם הזמן שתכנן לבצע זאת.

לפיכך, יש לבדוק תרחישים כלכליים ולאמוד את אופן השפעתם על השקעות בנדל"ן בתל אביב. מה יקרה עם יאבד המשקיע את מקום עבודתו ולא יוכל לעמוד בתשלומי הנכס? מה יקרה עם תחול אינפלציה וערך השקל ירד? חישוב והערכה איכותיים של פרמטרים אלה טרם ביצוע השקעות בנדלן בתל אביב מבטיחים סיכוי טוב יותר להצלחתן.

ביטויים קשורים : עו"ד נדל"ן, משרד תיווך נדלן בתל אביב, דירות לקניה בתל אביב

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום