מחפש דירות לקניה בתל אביב?

מחפש דירה בת"א לקניה?

קבל הצעות ממומחים לאיתור דירות בתל אביב

דירות לקניה בתל אביב – ביקוש מרקיע שחקים

מחפשים דירות לקניה בתל אביב? לא נעים לומר, אולם כמוכם יש עשרות ומאות המבקשים לקבוע את מקום מגוריהם בעיר הגדולה, סמוך למרכזי העסקים ולמרכזי הבידור והפנאי. הבעיה היא שעל פי עקרונות הכלכלה הבסיסיים ביותר, הרי שהביקוש הגבוה מעמיד מחירי דירות בתל אביב ברף גבוה ביותר המקשה על רבים להגשים את החלום.

עם זאת, בעת חיפוש אחר דירות לקניה בתל אביב, מגלים מרבית המחפשים כי ישנן עדיין מובלעות בעיר שניתן למצוא בהן דירה בתל אביב במחיר שפוי. כאשר אין מדובר על רכישת דירה בתל אביב למגורים כי אם להשקעה, הרי שקל יותר לקבל החלטות אודות רכישת דירות בעיר, גם אם הן ממוקמות באזורים טובים פחות אולם מהווים נכסים מניבים להשקעה.

כיצד נקבעים מחירי דירות בתל אביב?

האנשים המוסמכים ביותר לענות על אופן קביעת מחירי דירות בתל אביב הם שמאי מקרקעין תל אביב המחזיקים במידע העדכני והמקיף ביותר אודות מחירי הנכסים בעיר. יתרונם של השמאים הוא בהכרות מעמיקה עם הרחובות והשכונות, וכן בהחזקת כל המידע אודות תוכניות בינוי בעיר (תב"עות), פרויקטים חדשים בתל אביב וכמובן – המציאות הטובות יותר ביניהם.

מחירי דירות בתל אביב נגזרים בסופו של דבר ממספר פרמטרים:

  1. האזור בו ממוקמת דירה בתל אביב. על אף שההבדלים הולכים ומיטשטשים, הרי שעדיין קיים הבדל משמעותי בין דירות למכירה הממוקמות בצפון העיר ובין דירות למכירה בתל אביב דרום. באזור צפון העיר ממוקמות הרבה מאוד דירות יוקרה, בהן ניתן למצוא אוכלוסיה עמידה בעיקר. כמובן שגם הקרבה לים משפיעה משמעותית על מחירי הדירות ועל כדאיות ההשקעה בהן.
  2. מחירי דירות בתל אביב נגזרות כמובן גם ממאפייני הדירות עצמן – מהו גיל הדירה, מהו גודלה, המצב הפיזי, מספר החדרים והסביבה בה הדירה ממוקמת. מחירן של דירות חדשות בתל אביב הוא כמובן גבוה יותר ממחירן של דירות ישנות יותר, מה גם שבהן נדרשים תשלומים לא קטנים על אחזקה וניהול.

האם כדאי להמשיך לחפש דירות לקניה בתל אביב?

לנוכח גובהם של מחירי דירות בתל אביב, רבים הם השואלים, האם כדאי להמשיך לחפש דירות חדשות בתל אביב, דירות ישנות יותר, או שמא עדיף לוותר על החלום ולעבור לגור באחת הפריפריות (לדוגמא, לפנות אל משרדי תיווך ברמת גן, בגבעתיים ואפילו בחולון). התשובה לשאלה זו היא כמובן אינה חד משמעית, ותתברר בוודאי רק בעוד שנים מספר (שהלא כולנו יודעים למי ניתנה הנבואה). עם זאת, בהסתמך על ההיסטוריה של דירות לקניה בתל אביב ובארץ כולה, ובהסתמך על השנים האחרונות בהן על אף המיתון עדיין נשמרו מחירי דירות בתל אביב (ואף המשיך והאמיר), הרי שהצפי של מדריך לקניית דירה (אותו תוכלו למצוא באתר), הוא כי עליות המחירים תימשכנה, וגם אם תהיינה מרשימות פחות הרי שעדיין מדובר בהשקעה איכותית ומניבה לבעליה.

אין ספק, כי דירות לקניה בתל אביב תישארנה כדאיות עבור מי שמאמינים כי "אין כמו העיר הגדולה" ומוכנים להשתקע בה בלבד. כל אלה יוכלו להמשיך לחפש דירות חדשות בתל אביב, דירות ישנות, לופטים או פנטהאוזים – בהתאם לעומק הכיס ועומק היכולות הכלכליות העומד לרשותם. בהצלחה!