מחפש מומחה לחישוב מס רכישה דירה יד שניה או יד ראשונה?

מעוניין לקבל הצעות מעורכי דין מומחי נדל"ן לליווי המשפטי של העיסקה?

מעוניין לקבל הצעות מיועצי מס מומחים לחישוב מס רכישת דירה?

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו,מס רכישה על דירה ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

עקרונות חישוב מס רכישת דירה שניה וחישוב מס רכישה על דירה

החוק במדינת ישראל קובע, כי כל מי שרוכש דירה למגורים נדרש לבצע תשלום מס רכישה דירה. עם תשלום מס רכישת דירה לא יצטרך הרוכש לשלם כל סכום נוסף, ויוכל לרשום את הנכס החדש דרך לשכת רישום מקרקעין טאבו, זאת על מנת להיות מוכר כבעליה הרשמיים.

חישוב מס רכישה לדירה שניה או ראשונה או מס רכישה דירה שניה מבוצע על פי מדרגות מס רכישה הקבועות בחוק. מדרגות אלה מחולקות לשלושה חלקים בדרך כלל, עד לגבול העליון אותו קובע משרד האוצר (ואותו הוא מעדכן מדי שלושה חודשים). עבור המדרגה הראשונה, מס רכישת דירה הוא אפסי. עבור המדרגה השניה, מדובר בתשלום מס רכישת דירה בגובה 3.5% מסכום ההפרש בין המדרגות, אולם אם הגיעה העסקה ועברה אל מדרגת המס השלישית, הרי שרוכש הנכס יצטרך לשלם בעבור מדרגה זו את הסכום המקסימאלי של מס רכישת דירה – 5%.

עם זאת, חישוב מס רכישת דירה שניה אינו מתייחס למדרגת המס הראשונה, ומי שנדרש לבצע חישוב מס רכישה דירה שניה ומעלה, ישלם על פי שתי מדרגות מס בלבד – מדרגת 3.5% ומדרגת 5% מסכום עסקת קניית דירה להשקעה בתל אביב או בכל עיר אחרת בארץ. יש להכיר גם כי חישוב מס רכישה מגרש מבוצע בצורה אחרת, כפי שיפורט בהמשך המאמר.

עם זאת, המציאות בשטח מוכיחה כי פעמים רבות מצויים מוכרי ורוכשי דירות בדילמה, ותוהים האם קודם יהיה עליהם למכור את דירתם הקיימת או לרכוש קודם לכן דירה חדשה. לשם כך, מאפשר החוק פטור בגין חישוב מס רכישת דירה שניה עבור מי שמתעתד למכור את דירתו הנוכחית, לפיכך אין צורך לשלם מס רכישה על דירה שניה באם ימכור הרוכש את דירתו הנוכחית בתוך 24 חודשים מיום קבלת הנכס (או בתוך 12 חודשים, באם הדירה החדשה שרכש הינה מקבלן). המשמעות היא, כי חישוב מס רכישת דירה שניה במקרים אלה כולל גם את מדרגת מס רכישת דירה הראשונה (שהיא אפסית).חישוב מס רכישה רשות המיסים

חישוב מס רכישה לדירה שניה באמצעות מחשבון

אם אבדתם קצת את האפשרות לעקוב אחר חוקי המיסוי שהובאו לעיל – אל דאגה. באמצעות אתר זה תוכלו לקבל את פרטיהם של עורכי דין מיסוי מקרקעין, שישמחו לסייע לבצע חישוב מס רכישה לדירה ראשונה או שניה. אפשרות אחרת היא לעשות שימוש במחשבון מס רכישה על דירה, אותו ניתן למצוא גם כן באתר. אל המחשבון יש להזין את פרטי הנכס ולענות על שאלות הבודקות קיומם של הקלות ופטורים, או אז לקבל את כל המידע אודות חישוב מס רכישה על דירה (מס רכישה דירה) הנדרש (מס רכישה דירה שניה).

כיצד מבוצע חישוב מס רכישה קרקע? והאם חישוב מס רכישה מגרש מבוצע באופן אחר?

בעת רכישת קרקע חקלאית מבוצע חישוב מס רכישה קרקע על פי 5% מסכום העסקה. סכום זה קבוע בחוק ואינו ניתן לפשרה, אלא במקרים בהם משנה הקרקע את יעודה – לשם כך כדאי להיוועץ במומחי מיסוי מקרקעין, על מנת שיסייעו בתהליך חישוב מס רכישה קרקע או חישוב מס רכישה דירה מקבלן ויקבע את שיעורי מס רכישה הנדרשים.

גם בעת רכישת מגרש המיועד לבניה, מבוצע חישוב מס קרקע מגרש בגובה 5% מסכום העסקה, שכן מדובר בקרקע פנויה ולא בדירת מגורים (אליה התייחס החוק בעת שקבע את מדרגות מס רכישת דירה). עם זאת, כאשר חותם הרוכש עם קבלן, הרי שהוא זכאי לתהליך חישוב מס רכישה מגרש הזהה לסכום מס רכישת דירה קיימת.

ביטויים קשורים: חישוב מס רכישה דירה יד ראשונה, חישוב מס רכישה דירה יד שניה, חישוב מס רכישה רשות המיסים, חישוב מס רכישה על דירה, מס רכישה דירה שניה חישוב מס רכישה לדירה חישוב מס רכישה לדירה שניה

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום