מעוניין לקבל הצעות לטופס זכרון דברים קניית דירה?

צריך טופס זכרון דברים לקניית דירה?

מלא טופס קצר וקבל הצעות בחינם לחוזה זכרון דברים לקניית דירה מעורכי דין מומחים

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

עומדים לחתום על טופס זכרון דברים קניית דירה?

סיטואציית זכרון דברים לקניית דירה מוכרת לכולנו – ראיתם דירה שמוצאת חן בעיניכם, דיברתם עם המוכר והגעתם להסכמה אודות הרכישה, גם המשא ומתן אודות המחיר עלה בהצלחה, וכל שנותר כעת הוא להתקדם ולדבר ת'כלס. אבל רגע, שנייה לפני שאתם לוחצים ידיים, שולף המוכר חוזה זיכרון דברים לקניית דירה ומבקש מכם לחתום. האומנם כדאי ונדרש לחתום על זכרון דברים לדירה (זכרון דברים קניית דירה) ומהם הסיכונים שעומדים בפניכם במעשה זה?

טופס זכרון דברים לקניית דירה הוא למעשה שלב ביניים בין הדיבורים שבעל פה ובין חוזה קניית דירה המסודר שישלים את העסקה, עליו תחתמו במשרד עורך דין בתל אביב (או בכל מקום אחר, כתלות במיקום הנכס). חשוב לדעת עם זאת, כי חוזה זכרון דברים לקניית דירה הוא חוזה מחייב לכל דבר ועניין, זאת בזכות העובדה כי מופיעים עליו שמות הצדדים, פרטי הנכס, פרטי התשלומים ומועד המסירה. גם אם חסר בו פרט אחד או יותר עדיין מהווה טופס זיכרון הדברים מסמך כתוב לכוונתכם לרכוש את הנכס המדובר.

חתימה על חוזה זכרון דברים קניית דירה הוא אינטרס של שני הצדדים

במקרים רבים, מהווה חתימה על חוזה זכרון דברים קניית דירה הסכם (זיכרון דברים לקניית דירה) מענה לאינטרס שהוא של שני הצדדים – הצד המוכר רוצה לדעת כי הרוכש רציני, וכי הנכס שלו עומד להימכר (מה שמאפשר לו להתקדם בפעולות נדרשות מצידו, לדוגמא – לחפש לעצמו נכס אחר לרכישה). מצד הקונה, מהווה זיכרון הדברים גם התחייבות של המוכר, כי לא יקיים משא ומתן עם רוכשים פוטנציאליים אחרים, כי לא יבצע שינויים מאחורי גבו של הרוכש, וכי הוא מתחייב למכור לו את הנכס.הסכם זכרון דברים קניית דירה מהווה גם מסמך חשוב עבור משרדי תיווך דירות שהיו חלק מהעסקה – בזכות מסמך זכרון הדברים הם יכולים לדעת, כי העסקה הושלמה, וכי הם יכולים לדרוש את דמי התיווך הכרוכים בה -זכרון דברים לקניית דירה.

עם זאת, חתימה על חוזה זיכרון דברים לקניית דירה עשויה להציב סכנות בפני החותמים, בעיקר בצד הרוכש. לעיתים מגלה הרוכש לאחר החתימה, כי עליו לשלם מס שבח על הנכס, היטל השבחה ושאר תשלומים שאם היה ממתין מעט לא היה חייב לשלם אותם. הבעיה המרכזית של חתימה על זכרון דברים קניית דירה (זכרון דברים לקניית דירה) היא, כי הוא נשלף בדרך כלל תחת לחץ של המוכר לחתום, מה שאינו משאיר זמן מספיק לרוכש לבצע את כל הבדיקות הנדרשות (לדוגמא, מס השבח שתואר לעיל). בנוסף, על הרוכש לבדוק האם יש חריגות בניה בנכס, האם מוטלים עליו עיקולים, האם יש עליו הערות מהותיות (לדוגמא, האפשרות כי קיימת אזהרת הפקעה עתידית על הנכס או הערה שתגרום לנכס להיות דירה כונס נכסים).

אז לחתום על טופס זכרון דברים קניית דירה או לא?

ההחלטה האם לחתום על זכרון דברים קניית דירה (זיכרון דברים לקניית דירה) היא אינדיבידואלית, ותלויה כמובן בצדדים המעורבים בעסקה. עם זאת, במרבית המקרים כדאי לדחות את החתימה על זכרון דברים לרכישת דירה למועד מאוחר ככל האפשר עד להשלמת הבדיקות, או לחלופין – לסכם עם המוכר את התנאים בעל פה, ולערב את עורכי הדין של הצדדים על מנת לקדם את חוזה המכר עצמו. אם בכל זאת אתם מעוניינים לחתום עלהסכם זכרון דברים לקניית דירה – מלאו את הטופס המצ"ב, על מנת לקבל את החוזה המתאים לכם ולהבין מהם הסעיפים המספקים לכם הגנה.

ביטויים קשורים: איי נדל"ן, עורך דין חוזים,טופס זיכרון דברים לדירה, טופס זיכרון דברים לקניית דירה

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום