מעוניין לקבל הצעה לחוזה קניית דירה יד שניה או חדשה?

צריך דוגמא של חוזה קניית דירה מקבלן?

מלא הטופס הקצר וקבל הצעות מעורכי דין מומחים לחוזה קניית דירה יד שניה

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

לפני חוזה קניית דירה יש לחתום על זיכרון דברים?

הדעות אודות זיכרון דברים הן חלוקות, כמו גם החשיבות על חתימתו טרם כתיבת חוזה לקניית דירה. בעת קניית דירה יד שנייה, מהווה זיכרון דברים לדירה יתרון מסוים לשני הצדדים – המוכר, מהצד שלו, יודע כי בעת חתימה על זיכרון דברים הוא מקבל אישור לכך שמצא רוכש לדירתו, והוא אינו נדרש להמשיך לפרסם את הדירה ולחפש קונים. הקונה מצידו יודע, כי בחתימה על זיכרון דברים הוא זוכה לשקט הנפשי, שיוענק לו בזכות הידיעה כי מצא את הנכס שחיפש. חוזה למכירת דירה יד שניה.

עם זאת, חשוב להבין כי זיכרון דברים לקניית דירה הוא חוזה לכל דבר, ועל אף כי לא מדובר על חוזה קניית דירה יד שניה או חוזה קניית דירה מקבלן הרשמי הרי שהוא מהווה הסכם כתוב שאין לחזור ממנו. זו הסיבה, כי פעמים רבות מומלץ לחשוב היטב טרם חתימה על זיכרון דברים, לבדוק היטב את הנכס (בסיוע של משרד שמאי דירות), ולהוסיף הסתייגות חשובה בדבר זכותו של כל אחד מהצדדים לסגת מההסכם מבלי לשאת בקנסות ומחויבויות. חוזה קניית דירה יד שניה.

חוזה קניית דירה יד שניה או מקבלן – צעדים חשובים לפני החתימה

לפני שאתם חותמים על חוזה דירה לקניה יד שהני או חוזה קניית דירה מקבלן, קחו איתכם את החוזה הביתה וקראו אותו היטב. חשוב כמובן להיעזר באיש מקצוע בעל רקע משפטי (רצוי עו"ד מקרקעין), על מנת לבדוק את תקינותו של החוזה ואת כל הפרטים הרשומים בו. קיימים סייגים רבים אותם נדרש לבחון בעת קניית דירה יד שניה (המעמד המשפטי של הדירה, רישום בטאבו, סכום התשלום ותנאי התשלום, סייגים לקיום החוזה ועוד). חשוב לוודא, כי כל הסכמה או הבטחה שהתקבלה בעל פה בין הצדדים תופיע גם באותו חוזה קניית דירה יד שניה, וכי לא תשאירו שום דבר שאינו כתוב, ברור ומובהק.

נוסף על עו"ד, טרם חתימה על חוזה לקניית דירה מקבלן, כדאי מאוד להיוועץ גם באדריכל או במהנדס על מנת שיבחנו את המפרט הטכני של הדירה ויחוו דעתם.

נושאים נוספים שיש לכלול בתוך חוזה קניית דירה יד שניה

  1. דאגו כי חוזה דירה המוצג בפניכם יכלול את מועדי התשלום המדויקים, סייגים למועדים אלה ומנגנון פיצוי למוכר במידה ונוצר איחור בהעברת התשלום.
  2. חוזה קניית דירה יד שניה אמור לכלול את תאריך המסירה המדויק של הדירה לרוכש. הגדירו מנגנון פיצוי במידה ויגרם איחור במועד המסירה, מכל סיבה שהיא (גם אם המוכר לא מצא עדיין דירה חלופית ואינו יכול עדיין לפנות את הדירה שנרכשה).
  3. ודאו, כי חוזה לקניית דירה אינו כולל כל מניעה מהרוכש לרשום הערת אזהרה במסגרת טאבו רישום מקרקעין.
  4. טרם החתימה על חוזה קניית דירה, ודאו כי עורך הדין בדק כי לא מוטלים על הנכס היטל השבחה או מס שבח.
  5. בעת קניית דירה יד שניה, הקפידו כי בחוזה יוגדר הסטאטוס של הדירה אותה משאיר המוכר, כמו גם ציוד, ריהוט ומוצרי חשמל שסוכם כי יושארו בדירה.
  6. שימו לב למסמכים שיש לצרף אל חוזה דירה: אישור פטור ממס שבח, אישור פטור ממס מכירה וממס רכוש (על המוכרים לצרף אישורים אלה אל חוזה קניית דירה ), אישור סילוק המשכנתא של המוכרים על הנכס (אם הייתה). בנוסף, יש לבדוק כי המוכר השלים את כל התשלומים לחברת החשמל ולרשות המקומית, תשלומי ועד בית ועוד ולהגדיר חובה זו במסגרת חוזה מכר דירה.

ביטויים קשורים: נכסים מניבים למכירה, דירות חדשות בת"א, חוזה קניית דירה יד שניה, חוזה לקניית דירה,זיכרון דברים

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.