מחפש עורך דין מיסוי מקרקעין?

מעוניין לקבל הצעות מעורכי דין מיסוי מקרקעין?

קבל הצעות בחינם מעורכי דין מומחים למיסוי מקרקעין, השוואה ובחר את הטוב מכולם

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

עורך דין מיסוי מקרקעין יסייע לכם למצוא את "הידיים והרגליים"

תחום מיסוי המקרקעין במדינת ישראל הוא מהמסובכים ביותר בעולם המשפט, ורבים הם המתבלבלים בין סוגי המיסוי השונים. מהו מס רכישת דירה ומהו היטל השבחה, האם נדרש לשלם מיסים אלה, ועל מי הם חלים? אולי ניתן להפחית את המיסים ומה יכול עורך דין מיסוי מקרקעין לעשות בנידון? ההערכות הן, כי מדי שנה משולמים מאות אלפי שקלים מיותרים על השקעות נדל"ן בישראל, כך שקל להבין כיצד תפקידו של עורך דין מיסוי מקרקעין הוא חשוב ועקרוני, לא רק לחסוך אלא גם על מנת לבדוק גם את עסקת המקרקעין בפניהם אתם עומדים.

מהם סוגי המיסים בהם מטפל עורך דין מיסוי מקרקעין?

עורכי דין מיסוי מקרקעין מטפלים במגוון מיסים הקשורים בעסקאות מקרקעין לסוגיהן, מביניהם נציין את המיסים המרכזיים, וכן את חשיבותו של עורך דין נדל"ן בהבהרת והפחתת מיסים אלה:

  1. מס רכישה, המשולם על ידי רוכש הנכס בסכום של עד חמישה אחוזים מסכום העסקה כולה. מס רכישה נקבע על פי ייעודו של הנכס (למגורים, לתעשייה או לעסקים), מספר העסקאות שביצע הרוכש בעברו (עורך דין מיסוי מקרקעין יודע כי המיסים עבור רכישת נכס ראשון הם נמוכים יותר), וכן פרמטרים נוספים הקשורים במדרגות המס הקבועות בחוק. עבודה עם עורכי דין מיסוי מקרקעין חשובה במיוחד עבור מי שזכאים לפטור ממס רכישה, דוגמת עולים חדשים או נכים, עבורם יוכל עורך דין מיסוי מקרקעין לדרוש ולקבל את ההנחות הנדרשות. עם זאת, עורכי דין מיסוי מקרקעין יוכלו לסייע גם לאחרים, לדוגמא – להפחית את מס הרכישה עבור מי שטרם מכרו את דירתם הקיימת, אולם מתעתדים לעשות זאת בתוך כשנתיים (לפיכך, לא ישלמו מיסי רכישה מלאים כי אם מופחתים).
  2. מס שבח, המשולם על ידי מוכר הנכס, כחישוב התועלת שהפיק המוכר מהנכס עצמו. מס שבח אינו נדרש בכל עסקת מקרקעין, בעיקר כשמדובר בהסכם למכירת דירה פרטית. במקרים אלה, חשוב מאוד להיוועץ עם עורכי דין מיסוי מקרקעין, שיוכלו לבדוק האם ניתן לקבל פטור ממס שבח או להפחיתו בצורה משמעותית (ורק עורכי דין מיסוי מקרקעין המכירים היטב את החוק יוכלו למצוא את ההקלות הנדרשות עבור מרשם). זאת ועוד – חשוב לדעת, כי מועד התשלום של מס השבח הוא לאחר שדווחה המכירה לרשויות, כך שאותו עורך דין חוזים יוכל לסייע גם בקביעת מועד הדיווח ובהתאמתו לשנת המס, על מנת למזער את השפעתו על המוכר בצורה הטובה ביותר.

היטל השבחה, הנדרש כאשר עולה ערכו של הנכס או של הקרקע עליה הוא בנוי. כך לדוגמא, נדרש היטל השבחה כאשר מאושרת תב"ע חדשה באזור, כאשר מתקיים פרויקט פינוי בינוי וכן בעת שניתן אישור הקלה. חשוב לדעת, כי פעמים רבות ממתין היטל השבחה בלתי משולם, אולם בעת מכירת הנכס נדרש המוכר לשלמו. במקרים כאלה, שוב יוכלו עורכי דין מיסוי מקרקעין לסייע, לבדוק את היטל ההשבחה ואת מועד התשלום שלו, ולהבין כיצד ניתן להפחיתו או לדחות את התשלום למועד אחר. חשיבותו של עו"ד מקרקעין במקרים אלה היא רבה במיוחד, היות ובידיו מצוי הידע המקצועי למו"מ עם הרשות המקומית או עם גורמים אחרים לפי צורך.

ביטויים קשורים:קניית דירה להשקעה בתל אביב, נכסים מכונס נכסים

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום