מחפשים מידע על תשלום מס רכישה בתשלומים?

מעוניינים לקבל הצעות מעורכי דין מומחים לתשלום מס רכישה דירה שניה?

תשלום מס רכישה דירה יכול להיות פשוט וקל!

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

תשלום מס רכישה בתשלומים ופטורים – להלן ההסבר המלא

בעת רכישת נכס, נדרש הרוכש על פי חוק לפנות אל לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב או בכל מקום אחר, ולשלם את מס הרכישה הנדרש על פי חוק. עם זאת, לעיתים מגיעים הרוכשים עם מגוון שאלות אודות האפשרות לקבל הנחות או פטורים בעת תשלום מס רכישה בתשלומים, זאת בשל רסיסי מידע בלתי מסודרים שקלטו מפה ומשם. מטרתנו הפעם היא להסביר את כל שנדרש אודות הנחות בעת תשלום מס רכישה דירה או כל נכס אחר, על מנת שתוכלו לחשב ולהבין האם אתם זכאים להנחה טרם שתבצעו תשלום תשלום מס רכישה.

ראשית – מתי מבוצע תשלום מס רכישה בתשלומים?

תשלום מס רכישה תשולם כמתחייב בחוק, נדרש להתבצע בתוך 50 ימים לכל המאוחר מיום החתימה על חוזה הדירה בין הצדדים. על פי חוק תשלום מס רכישה, נדרש הרוכש לדווח על הנכס החדש בתוך 30 ימים מיום שחתם על החוזה, ולשאת באותו מס רכישה תשלום בתוך 14 ימים. ישנם מקרים בהם ניתן לאחר את תשלום מס רכישה דירה שניה עד ל-50 ימים מיום חתימת החוזה.

תשלום מס רכישה בתשלומים – מיהם הזכאים לפטורים?

על פי חוק מס רכישת דירה, להלן הזכאים לפטור באופן מלא בעת תשלום מס רכישה דירה שניה (או נכס אחר – מס רכישה תשלומים):

  1. מי שהוא בעל 100% נכות או מי שסובל מ-90% נכות, אולם נכותו מקנה לו פטור בעת תשלום מס רכישה בתשלומים או בתשלום אחד. בנוסף, הזכאים לפטור עבור תשלום מס רכישה הם נכים שנפגעו בתאונת דרכים (ולהם 50% נכות לצמיתות), נכים על פי חוק רדיפת הנאצים ונכים קטועי גפיים.
  2. נפגעי פעולות איבה אינם נדרשים לשאת באותו תשלום מס רכישה דירה שניה.

  3. גם משפחות שכולות מקבלות פטור חלקי עבור מס רכישה תשלומים ואינם נדרשים לשאת בו. אלה הם הוריו של חייל שנספה במערכות ישראל, בן או בת זוגו וילדיו – עד לגיל 40. עם זאת, הזכות להשתמש בהנחה זו בגין תשלום מס רכישה דירה אפשרית פעמיים בלבד.
  4. הנחה על תשלום מס רכישה תשלום ניתנת לעולים חדשים עד לשיעור הפחתה של חצי אחוז. עם זאת, הנחה זו ניתנת רק בעת שהעולה חותם על חוזה קניית דירה או בית למגורים. במידה והעולה החדש רוכש נכס שישמש לצרכי עבודה (קליניקה או משרד) או קרקע חקלאית, תחול עליו חובת תשלום מס רכישה חלקי עד לסכום הקבוע בחוק, מעליו ישלם מס רכישה תשלומים מלאים.

תשלום מס רכישה בתשלומים – האם נדרש בעת קבלת מתנה מקרובים?

מי שמקבל נכס במתנה מאחד מקרוביו, הרי שחל עליו מס רכישה בגובה שליש ממס רכישה מלא. כאשר ישנה העברת זכויות הרישום בנכס בין בני זוג, הרי שאין כל צורך בתשלום מיסים, אלא אם מקבל הנכס בחר שלא להתגורר בו (או אז, שוב, יצטרך לשלם שליש מגובה מס רכישה הרגיל). החוק קובע כי "קרובים“ במקרה זה הם בני משפחה דוגמת הורים, בנים, בני זוג, אחים ואחיות, נכדים ונינים וכן בני זוגם של צאצאים בדורות שונים.

עם זאת, על פי השכל הישר, הרי שיש בעיה בעת העברת נכס כמתנה, שהלא לא התקיימה עסקה, אז כיצד ניתן לקבוע את סך העסקה לפיו יחושבו מדרגות מס רכישה? גם בעניין זה נתן החוק את דעתו, וקבע כי על אף שלא נקבו הצדדים במחיר לעסקה, הרי שניתן לקבוע אותה באמצעות מחיריהם של נכסים דומים באותו אזור בשוק הנדל"ן. הערכת שווי נכס במקרים אלה מבוצעת בדרך כלל על ידי בעלי מקצוע בתחום השמאות.

ביטויים קשורים: עורך דין חוזים, עו"ד נדלן, תשלום מס רכישה דירה שניה, תשלום מס רכישה תשלום, מס רכישה תשלומים, מס רכישה בתשלומים

.אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.