דירות להשכרה בירושלים – לא רק לסטודנטיםכלליראשי

מחירי דירות להשכרה בירושלים כמו הדירות בתל אביב עלו בשנים האחרונות באחוזים רבים ומסיבות דומות

הגידול בביקוש שעלה על ההיצע עשה את שלו, ומחירי הדירות החלו לעלות באופן משמעותי. אוזלת ידה של הממשלה במתן עזרה לבנייה מסיבית של דירות לזוגות צעירים במחירים סבירים עזרה לעליית מחירי הדירות בשוק, ואלה בהתאמה העלו אחריהם את מחירי הדירות להשכרה. איך זה קורה? כאשר מחירי הדירות לקנייה עולים מעל רף מסויים וזוגות צעירים לא מסוגלים לקחת משכנתא בתנאים, שהולמים את היכולות הכלכליות שלהם הם יעדיפו בשלב הזה לשכור דירה. במצב שזוגות רבים פונים לשכור דירות מחירי הדירות עולים כי הביקוש עולה על ההיצע.

דירות לסטודנטים

בירושלים ידוע כי רבים משוכרי הדירות הם סטודנטים הלומדים באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה שבעיר. האוניברסיטה העברית, בצלאצל, בית הספר לקולנוע ועוד מוסדות אקדמים שונים מאכלסים למעלה מעשרים וחמש אלף סטודנטים, שמרביתם מתגוררים בדירות מושכרות. יש הרבה דירות להשכרה בירושלים לסטודנטים מהעובדה הפשוטה שבכל שנה עוזבים הבוגרים ומצטרפים החדשים, וכך נשמר האיזון בין מבקשי הדירות למציעי הדירות. בנוסף לכך, דירות לסטודנטים מרוכזות בדרך כלל בשכונות הסמוכות לקמפוסים השונים, קמפוס הר הצופים זוכה לדירות להשכרה בשכונה הצרפתית או פסגת זאב הסמוכה וקמפוס גבעת רם זוכה לדירות סטודנטים בשכונות הסמוכות לו – בית הכרם וקריית משה והקמפוס לרפואה בהדסה עין כרם נהנה מדירות בסמוך אליו.

אך דירות להשכרה בירושלים זה לא רק לסטודנטים וישנן דירות רבות להשכרה למשפחות לזוגות וכדומה.

חיפוש דירות להשכרה בירושלים באינטרנט

כדי להתחיל להבין את חלוקת העיר לשכונות השונות ואת המצאי של הדירות להשכרה יש להבין את מרקם העיר ואזוריה השונים. בירושלים יש שלוש אוכלוסיות עיקריות: יהודים דתיים וחרדים, יהודים חילונים וערבים. כדי להבין איפה כדאי לשכור דירה בירושלים, צריך להבין כיצד העיר מחולקת לאוכלוסיות השונות. בעוד רוב ערביי ירושלים מתגוררים במזרח העיר ובעיר העתיקה ברובע משלהם, הרי שיתר חלקי העיר מחולקים בין החרדים הדתיים והחילוניים באופן שמצטלבים אלה באלה.

חיפוש דירות להשכרה בירושלים באמצעות האינטרנט יאפשר לכם לראות את חלוקת העיר לשכונות השונות, מהשכונות החרדיות כמו מאה שערים ובית ישראל או השכונות הסמוכות לשוק מחנה יהודה ועד לשכונות החילוניות האמידות, רחביה וטלביה שבה נמצא בית הנשיא ובית ראש הממשלה לצד בתי מידות של אנשי עסקים עשירים.

כאשר אתם מחפשים דירות להשכרה בירושלים עליכם לבדוק את מיקום השכונה, ולוודא היטב כי מחיר המציאה שראיתם אינו מתייחס לדירת שלושה חדרים בשכונה חרדית, אלא בשכונה שאתם באמת רוצים ומעוניינים לגור בה. בנוסף לכך, החיפוש באינטרנט מאפשר לכם להשוות בין מחירים שונים עבור דירות דומות בשכונות שונות, וכן להבין מה גורם לדירה להיות יקרה יותר מאחרת.

חיפוש דירות להשכרה בירושלים באינטרנט זו הדרך בקלה והנוחה למציאת דירה.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.

סגור לתגובות.