מחפש את לשכת מיסוי מקרקעין בתל אביב?

זקוק ליועץ מיסוי נדל"ן ממומחים למיסוי מקרקעין?

קבלו הצעות ממומחים לעסקאת הנדל"ן שלכם

לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב – כל המידע לפניכם

מיסים בעבור מקרקעין נהוגים בישראל כמו בכל מדינות העולם, ועל לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב מוטלת האחריות לגבות מיסים אלה ולטפל ברישומי המקרקעין לסוגיהם. בעת ביצוען של עסקאות או השקעות נדל"ן מכל סוג, נדרשים הצד המוכר והצד הקונה לדווח אודות המכירה אל לשכת רישום מקרקעין תל אביב, על מנת לאפשר את השינוי הנדרש במיסים המוטלים עליו. למעשה, בעת העבודה עם לשכת רישום מקרקעין תל אביב, לוקחת המדינה חלק בהכנסותיו של כל מי שמבצע איתור נכסים לעסקאות ורכישתן.

לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב גובה שלושה סוגים עיקריים של מיסים

המגיעים אל שעריה של לשכת רישום מקרקעין תל אביב מוצאים כי זו עוסקת ברישום וגבייה של שלושה סוגי מיסים עיקריים:

  1. מס רכישת דירה, בו מחויב כל מי שרוכש נדל"ן מכל סוג (דירות, בתים, מפעל או חנות, קרקע חקלאית וכן הלאה). מס רכישת דירה המשולם אל משרד מיסוי מקרקעין תל אביב הוא מס מדורג המתעדכן אחת לשלושה חודשים, וגובהו נקבע על פי גובה העסקה שנעשתה. בעת תשלום מס הרכישה אל משרד מיסוי מקרקעין תל אביב פטור הקונה מתשלום מיסים נוספים, אולם מבלי שישלם מיסים אלה, לא יוכל להעביר את הנכס על שמו דרך לשכת רישום מקרקעין טאבו. חשוב לדעת, כי משרד מיסוי מקרקעין תל אביב מעניק פטורים והקלות בתשלומי מסי רכישה עבור הזכאים להם על פי חוק – נכים, עולים חדשים, נפגעי פעולות איבה ומי שקיבלו נכס חדש כמתנה.
  2. מס מכירה, אותו משלם מי שמכר את הנכס (בניגוד לתשלום מס רכישה אותו משלם הרוכש). גובה מס מכירה אותו גובה משרד מיסוי מקרקעין תל אביב הוא כ-2.5% מסכום העסקה כולה. חשוב לדעת, כי מכירה אינה נדרשת להתבצע בעבור כסף, וכי על פי חוקי לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב, נדרש לשלם מס מכירה, גם במקרים בהם העביר בעל הנכס את זכויותיו בו אל אדם אחר, או בעת מתן הרשאת שימוש בו למנהל מקרקעי ישראל. עם זאת, ישנם מקרים בהם פוטר משרד מיסוי מקרקעין תל אביב את המוכר מתשלום מס מכירה – זאת כאשר מדובר במכירת נכס שקיבל המוכר בירושה, בעת העברת נכס לבן הזוג לשעבר אחר גירושין, וכן כאשר לא חלפו 4 שנים מיום בו רכש את הנכס ושילם מס רכישת דירה כנדרש בחוק. גם במקרים בהם נדרש לשלם מס מכירה, חשוב כי מוכר הנכס ייגש אל לשכת רישום מקרקעין תל אביב, על מנת לבדוק מהו גובה המס הנדרש והאם זכאי להקלות שונות (לדוגמא, בעת שהנכס שנמכר שימש כפעוטון או מוסד ללימודי דתות).

היכן נמצאת לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב?

המחפשים את לשכת רישום מקרקעין תל אביב יוכלו למצוא אותה בדרך מנחם בגין 125 בעיר. חשוב לדעת, כי אל לשכת רישום מקרקעין תל אביב יכולים להגיע רק בעלי נכסים בעיר זו, וכי שאר בעלי הנכסים בערים שכנות מתבקשים להגיע אל לשכת מיסוי מקרקעין מרכז.

חשוב לדעת, כי המגיעים אל לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב נדרשים לקבוע פגישה מראש באמצעות הטלפון או משלוח פקס אל משרד מיסוי מקרקעין תל אביב . בעת הפניה, יש לציין את פרטי המבקש ואת פרטי הנכס המדובר.

שעות הפתיחה של לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב, ופרטי הקשר מצויים כולם באתר זה או באתר הרשמי של לשכת מיסוי מקרקעין תל אביב. מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה של המחלקות השונות. מחלקת גבייה למשל, נמצאת בקומה 16 ופתוחה לקהל בימים א', ב', ד', ה', 08:30-13:00, ימים ב', וד', 14:00-15:30 טלפון: 03-7633333

ביטויים קשורים: מדרגות מס רכישה, עורכי דין מקרקעין

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום