מתכוון לקנות דירה או למכור דירה?

הולך להשקיע בנדל"ן? מחפש דירה להשקעה?

קבל הצעות ממומחי נדל"ן – עורכי דין לחוזי נדל"ן, שמאי נדל"ן, עורכי דין מומחי מקרקעין, מאתרי נכסים ועוד.

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

המדריך לרכישת דירה

מחפשים דירה חדשה? בין אם אתם קונים דירה לשימוש עצמי ובין אם למטרת השקעות נדל"ן, הרי שאתם נדרשים לעבוד עם מדריך לקניית דירה בו תוכלו למצוא את כל העצות החשובות ביותר לסיוע בהצלחת העסקה. אם אתם מבקשים לקנות בצורה בטוחה מבלי להיפגע, אם אתם מחפשים טיפים לקניית דירה, שיאפשרו לכם לעשות עסקה מצוינת, הרי שאותו מדריך קניית דירה יוכל לסייע לכם למצוא את הדרך הנכונה להגשמת חלומכם .

המדריך לרכישת דירה – שלב החיפוש

שלב החיפוש אחר דירה חדשה הוא ללא ספק אחד המתישים שיש, כך שבמקרים אלה טוב שיש מדריך לקניית דירה שיוכל לסייע לכם בעצות טובות. טיפים לרכישת דירה גורסים, כי בשלב ראשון יש להגדיר את סוג הנכס אותו אתם מחפשים ואת מאפייניו – היכן ממוקמת הדירה ומה גודלה, האם היא עונה על הצרכים שלכם כמשפחה, והאם היא מאפשרת לכם ולמשפחתכם לגדול בבוא היום ? האם יש מעלית בבנין וכמה דירות יש בו? בנוסף, מאפשר המדריך לרכישת דירה גם את הפרמטרים הנדרשים לבחינת הסביבה בה ממוקם הנכס. כך למשל, מייעץ המדריך לקניית דירה לבדוק את סביבת המבנה, לדבר עם השכנים, לחפש בתי ספר או גני ילדים, תנועת נוער או מרכזי קניות וכל שתידרשו לו (את כל המידע תוכלו לקבל דרך משרדי נדלן בתל אביב ובכל הארץ).

נקודה נוספת אותה מציע מדריך קניית דירה לקחת בחשבון היא תוכניות הפיתוח העירוני של סביבת הנכס. על פי מדריך רכישת דירה יהיה עליכם לבדוק האם עתידים פרויקטי בניה לקום בסמוך לנכס, ומהם השינויים שעתידים לקרות בסביבתו (לשם כך כדאי לבצע בדיקת שמאי לסביבה ולמבנה עצמו).

המדריך לרכישת דירה – השלב הבא, מו"מ

לאחר שאיתרתם את הדירה שאתם מחפשים, בין אם בעצמכם ובין אם בעזרתו של מתווך דירות (על כך בהחלט ממליץ מדריך רכישת דירה הכולל טיפים לקניית דירה), הרי שכעת יש לבדוק את הדירה ולנהל מו"מ לרכישתה. כך לדוגמא יש לבדוק את המעמד המשפטי של הדירה (האם רשומה בטאבו, האם מוטלים עליה שעבודים או עיקולים), וכן לבדוק את מצבה ההנדסי ( המדריך לקניית דירה מייעץ לעשות כן בעזרתו של אדריכל או מהנדס בניין). במידה וכל הנתונים מתאימים לדרישותיכם, הרי שנותר כעת לנהל מו"מ, שעצות לגביו תוכלו למצוא בתוך המדריך לקניית דירה . זכרו, כי במידת הצורך כדאי להסתייע באנשי מקצוע במהלך המו"מ (דוגמת עו"ד מקרקעין או סוכן נדל"ן), והקפידו שלא לחרוג מהמחיר שקבעתם לעצמכם.

המדריך לרכישת דירה – האם לחתום על זיכרון דברים?

לאחר שמסתיים שלב המו"מ ושני הצדדים מסכימים להתקדם עם העסקה, יבקש פעמים רבות בעל הנכס לחתום על זיכרון דברים. על פי המדריך לרכישת דירה הרי שההחלטה האם לחתום אם לאו מצויה בידיו של הקונה. עם זאת, מדגיש מדריך לקניית דירה כי גם זיכרון דברים הוא חוזה לכל דבר, שנסיגה ממנו עלולה לדרוש קנסות כבדים. זו הסיבה כי טרם החתימה על זיכרון דברים, מייעץ מדריך קניית דירה לבדוק היטב את הדירה, ולהוסיף סעיף הסתייגות, המאפשר לכל אחד מהצדדים לסגת מהעסקה אם מתגלות בעיות לסוגיהן.

המדריך לרכישת דירה – זה הזמן לחתום על החוזה

על פי המדריך לקניית דירה, השלב האחרון בעסקה הוא החתימה על החוזה. המדריך לקניית דירה מביא עצות אודות הדרך הנכונה לנסח את חוזה קניית דירה, להקפיד כי כל האינטרסים שלכם נשמרים בו ולהגדיר במדויק את טבלת התשלומים ומועד המסירה. כמובן שגם בעת חתימת החוזה ממליץ מדריך רכישת דירה להיעזר באיש מקצוע דוגמת עו"ד מקרקעין.

ביטויים קשורים: איי נדלן, זכרון דברים לדירה

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.