מעוניין לקבל הצעות להסכם שיתוף במקרקעין?

צריך דוגמא של הסכם שיתוף מקרקעין דוגמא?

מלא טופס קצר וקבל הצעות מעורכי דין מומחים להסכם שיתוף מקרקעין

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

מהו הסכם שיתוף מקרקעין?

הסכם שיתוף מקרקעין (הסכם מכר מקרקעין) משמש ככלי לחלוקת זכויות של מספר בעלים על שטח קרקע, כאשר אין אפשרות לרשום את החלוקה בטאבו. בזכות הסכם שיתוף מקרקעין יכולים כמה אנשים להכריז על שותפות בקרקע, לקבוע את יעודה של הקרקע ואת אפשרויות השימוש של כל אחד מהשותפים בה, מה שמאפשר, למעשה, לכבול את ידיהם של השותפים לגבי שימושים ספציפיים באותה קרקע מדוברת.

הסכם שיתוף מקרקעין (הסכם מכר מקרקעין) – מאפשר לקבוע את אחוז הבעלות של כל אחד מהשותפים על הקרקע, היות וניתן בהחלט להגדיר כי לא כל השותפים הם בעלי חלק שווה. עם זאת, חשוב לדעת, כי הסכם שיתוף מקרקעין תקף גם במידה ובהמשך מצטרפים שותפים נוספים אליו, אולם אם ברצונם לשנותו הרי שיש לפנות אל עו"ד מקרקעין שייצג את השותפים בבית המשפט. מטרתו של הסכם שיתוף מקרקעין הוא לקבוע גם את אופן השימוש והניהול הרגיל של הקרקע. כל נושא שאינו נכלל בהסכם ואינו מופיע בו, נדרש להסכמת כלל השותפים כפי שמפורט בחוזה עצמו.

מה קורה כאשר מבקשים השותפים למכור את הקרקע המשותפת שברשותם? במקרה זה נדרש להכין הסכם מכר מקרקעין כפי שיפורט להלן, הדומה במהותו אל חוזה דירה סטנדרטי. חשוב לדעת, כי כל אחד מהשותפים יכול להחליט על פרישה מהקרקע המשותפת בכל זמן, אולם ניתן לכתוב כבר באותו הסכם שיתוף מקרקעין, כי פרישה זו דורשת את הסכמת השותפים האחרים. כאשר מחולקת הקרקע בין השותפים השונים, נדרש לקבל את אישורו של המפקח על רישומי מקרקעין (לשכת רישום מקרקעין נסח טאבו), וגם לכך יש לדאוג בהסכם המקורי (דוגמא נוספת לנחיצותו של הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא).

הסכם מכר מקרקעין מאפשר לשותפים להיפרד מהקרקע שבבעלותם

בעת ששותפים למקרקעין מבקשים להעביר את הקרקע אל רוכש, הרי שהצדדים נדרשים להכין הסכם מכר מקרקעין אשר בזכותו תושלם העסקה. הסכם מכר מקרקעין שכזה מהווה חוזה רשום בין הצדדים אותו אי אפשר לבטל באופן חד צדדי, ובו מסוכמים פרטי העסקה שסוכמו (בדיוק כפי שנעשה בעת חתימה על חוזה דירה ). כך למשל מכיל הסכם מכר מקרקעין פרטים אודות הקרקע והנכסים המצויים עליה, פרטים אודות הצדדים המעורבים בעסקה, לוח תשלומים ומועד להעברת הקרקע אל בעליה החדשים. בעת החתימה על הסכם מכר מקרקעין מצהירים השותפים כי הם הבעלים היחידים של הקרקע, וכי אין מניעה משפטית להעברתה לרוכש, והרוכש מצידו מצהיר כי בדק את הנושא משפטית, וכי מסכים להצהרה זו של המוכרים.

בעת החתימה על הסכם מכר מקרקעין, חשוב מאוד כי שני הצדדים יעבדו עם עורך דין חוזים המתמחה בתחום הנדל"ן, על מנת שיבדוק כי ההסכם עונה לדרישות מרשו, וכי האינטרסים שלו באים לידי ביטוי במלואם. חתימה על הסכם מכר מקרקעין לאחר שותפות היא חשובה במיוחד עבור השותפים, על מנת לבדוק כי הסכם שיתוף מקרקעין שבידם אכן בא אל סיומו, וכי הם יכולים להיפרד וללכת איש איש לדרכו.

על חשיבותו של הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא

רבים, המבקשים לערוך הסכם שיתוף מקרקעין, תוהים כיצד לעשות זאת, וכאן בדיוק נכנסת האפשרות להוריד הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא, המאפשר לשותפים להבין מה נדרש להיכלל בהסכם מהסוג הזה. בזכות הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא מוגדרים בדיוק הסעיפים שבחוזה כזה, נמנעים חילוקי דעות בין השותפים ושאלות רבות מוצאות תשובה (המעוניינים יוכלו למצוא גם חוזה מכירת דירה דוגמא באתר זה) .

היכן ניתן למצוא הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא? הדרך הטובה ביותר היא למלא את הטופס באתר ולקבל הסכם שיתוף במקרקעין דוגמא המתאים לצרכיכם המדויקים, שהלא כל הסכם שיתוף מקרקעין שונה ונבדל זה מזה בשל ייעוד הקרקע.

ביטויים קשורים: חוזה מכירת דירה, חוזה דירה, הסכם שיתוף במקרקעין, קניית דירה

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה.בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום