חשבת על רכישת דירה מכונס נכסים?

קבל הצעות ללא התחייבות לרכישת דירה מכונס נכסים

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך.

שלבי קניית דירה מכונס נכסים – שלב איתור הנכס

השלב הראשון המשמש בעת רכישת דירה מכונס נכסים הוא איתור נכסים המתאימים לדרישות הלקוח (אם למטרת מגורים או למטרת השקעה בנדלן). על מנת לקבל את כל המידע על הנכסים העומדים בפני כינוס, ישנם מגוון מקורות מידע, בין אם בלשכת כונס הנכסים, במודעות העיתונים או באתר אינטרנט זה. העבודה עם אתר אינטרנט היא הטובה והנוחה ביותר כמובן, היות והיא מאפשרת איתור בתים מכונס נכסים ישירות דרך המחשב הביתי תוך שימוש במנוע חיפוש איכותי ויעיל. יתרון נוסף של חיפוש במאגרי המידע המקוונים הוא העובדה, כי אלה מתעדכנים בתדירות גבוהה, כך שבעת חיפוש יכול הלקוח להיחשף לא רק לנכסים הפנויים העומדים בפני כינוס, כי אם לקבל מידע אודות נכסים חדשים שהתווספו למאגר, וכך להגיש הצעות בשלב מוקדם ככל האפשר.

שלבי קניית דירה מכונס נכסים – ביקור בנכס

כפי שלא קונים חתול בשק, כך גם לא מקדמים רכישת נכס מכינוס נכסים מבלי שזכה הלקוח לראותו. עם זאת, בניגוד לכל רכישת דירה אחרת בה נפגשים הצדדים ומסכמים ביניהם חוזה רכישת דירה, הרי שבעת רכישת דירה מכונס נכסים, אין אפשרות ללקוח לדבר ישירות עם בעל הנכס. לשם כך, בכל מודעה על דירה העומדת בפני כינוס מופיע מידע אודות מועדיהם של סיורים מרוכזים המתקיימים בה. אל סיורים אלה מגיעים כל מי שמתעניינים בביצוע קניה מכונס נכסים, או אז יכולים לבדוק את הנכס ולעמוד על טיבו. במקרים רבים מובלים סיורים אלה על ידי משרד נדל"ן הפועל באזור בו מצוי הנכס, מה שמאפשר מתן מידע לרוכשים פוטנציאלים אודות הנכס עצמו, סביבתו, תב"ע, תשתיות עירוניות וכו'.

שלבי קניית דירה מכונס נכסים – הגשת הצעה

במידה והלקוח מעוניין להמשיך בשלבי רכישת דירה מקונה נכסים לאחר שביקר בנכס, הרי שעומדת בפניו האפשרות להגיש הצעה מסודרת אודותיו. לשם כך נדרש הלקוח להצהיר על כוונתו להשתתף במכרז רכישת דירה מכונס נכסים באמצעות הגשת המסמכים הבאים:

  1. טופס הצעה המסופק על ידי כונס הנכסים העומד מאחורי המכרז. בטופס רכישת דירה מכונס נכסים נדרש המציע למלא את פרטיו, לציין את הסכום אותו הוא מציע ולחתום על מסמכים נוספים הקשורים לתהליך.
  2. בעת הגשת הצעה עבור קניה מכונס נכסים, על המציע לצרף אליה המחאה בנקאית בסכום של עד 10% מגובה ההצעה, מה שמהווה אסמכתא לרצינותו. במידה וזכה המציע במכרז אולם החליט שלא לממש את זכייתו, יכול כונס הנכסים לחלט את ההמחאה והיא לא תושב לבעליה. במידה והמציע לא זכה במכרז, הרי שההמחאה תוחזר אליו מבלי שנעשה בה שימוש.

שלבי קניית דירה מכונס נכסים – משא ומתן

עם איסוף כל ההצעות של המשתתפים במכרז מתחיל שלב ההתמחרות, הלא הוא שלב המשא ומתן. מדובר למעשה במכירה פומבית בה משתתפים כל המציעים, המתחרים בינם על הזכות לרכוש את הנכס. שלב המו"מ המתואר לעיל אינו מתרחש בכל המכרזים, לפיכך בעת הגשת הצעה עבור קניה מכונס נכסים, כדאי לבדוק האם מתוכנן מו"מ מסוג זה, או אז להגיש הצעה נמוכה מעט יותר על מנת שאפשר יהיה להעלות אותה בעת המו"מ עצמו.

שלבי קניית דירה מכונס נכסים – חוזה המכר

השלב הבא בעת רכישת דירה מכונס נכסים הוא הוצאת חוזה מכר דירה בין הצדדים. חוזה זה מסופק על ידי כונס הנכסים העורך את המכרז ובו כתובים פרטי שני הצדדים, כמו גם פרטים אודות הרכישה, טבלת התשלומים, מועדיהם, מיסים החלים על הצדדים ועוד. עם חתימת החוזה יוצאת עסקת קניית דירה מכונס נכסים לדרכה.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום.