מעוניין לקבל הצעה לחוזה רכישת דירה מקבלן?

מחפש הסכם רכישת דירה יד שניה?

צריך דוגמא של החוזה לרכישת דירה מקבלן או יד שניה?

מלאו טופס קצר וקבלו הצעות מעורכי דין מומחים לחוזה רכישת דירה יד שניה והסכם רכישת דירה

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלכם.

>חוזה רכישת דירה

עומדים לחתום על הסכם רכישת דירה מקבלן? ברכות חמות! אין כמו לקבל דירה חדשה ונוצצת המגלמת בתוכה את כל חלומותיכם, אולם בעת חתימה על חוזה לרכישת דירה מקבלן ישנן כמה נקודות שחשוב לשים אליהן לב.

ראשית, טרם חתימה על חוזה רכישת דירה מקבלן, חשוב לוודא עם עו"ד מקרקעין כי מבחינה משפטית, הקרקע עליה נבנה הנכס מצויה בבעלותו של הקבלן, אין עליה שעבודים ועיקולים, וכי הרישומים של הקרקע בלשכת רישום המקרקעין טאבו הם תקינים וחוקיים. שימו לב, כי אם מדובר ב"עסקת קומבינציה", הרי שנדרשת להופיע הערת אזהרה בטאבו של הקבלן על הקרקע.

שימו לב כי בעת בדיקת חוזה רכישת דירה מקבלן, הרי שיש לבדוק כי מצורפים אליו המסמכים הבאים – מפרט טכני של הדירה, תוכנית הדירה, תוכנית עמודים, קומה טיפוסית וקומת הגג. כמובן שאין לחתום מיד על חוזה לרכישת דירה בצורה זו, גם אם לקחתם את החוזה הביתה לעיין בו באין מפריע, רצוי כמובן להעביר את החוזה אל עורך דין ומהנדס, על מנת שיחוו דעתם אודות הזויות המשפטיות עליהן הם נדרשים לתת את הדעת. גם ההחלטה אודות חתימה על זכרון דברים לרכישת דירה נדרשת להתבצע לאחר דיון עם אנשי מקצוע אלה.

חוזה רכישת דירה מקבלן – מה עוד צריך להיות בו?

בעת בדיקת הסכם רכישת דירה מקבלן, בדקו כי יש חוזה קניית דירה סעיף המתיר לכם לבקש שינויים ותוספות לדירה, וכי אלה יעשו בידיו של הקבלן עצמו או נציגים מטעמו. נסו להגדיר מראש את השינויים שידרשו, את המחיר ואת מועדי הביצוע, וזכרו כי במידה ואתם חותמים הסכם רכישת דירה לפני שנבנתה דירתכם, הרי שקל יהיה הרבה יותר לבצע את השינויים שתבקשו, מה גם שבמרבית המקרים יהיו אלה ללא תשלום,חוזה לרכישת דירה מקבלן.

באותו חוזה רכישת דירה יד שניה שאתם עתידים לחתום עליו, יופיע כמובן גם מחיר הנכס. יש לשים לב, כי המחיר הוא המחיר הסופי, הכולל את כל המיסים (מס רכישת דירה למשל), ההיטלים והתוספות שיהיה עליכם לשלם. שימו לב, כי המחיר כולל לדוגמא גם את החנייה, התקנת דוד שמש ומערכת סולארית מלאה (שימו לב, כי הסכם חוזה דירה שבידכם מתחייב על התקנה מלאה ולא על הכנה להתקנה בלבד…), וכן התשלום כולל גם את חיבור הנכס לתשתיות (חשמל, מים וגז).

חוזה רכישת דירה יד שניה או חוזה רכישת דירה מקבלן מגדיר גם את מועד הרישום בטאבו

אחד הנושאים החשובים ביותר שיש לשים אליהם לב בעת חתימה על הסכם רכישת דירה הוא מועד הרישום של הדירה החדשה בטאבו. באותו חוזה לרכישת דירה נדרש להופיע המועד הסופי בו אחראי הקבלן להשלים את הרישום של הבעלים החדשים, ולהעביר את הבעלות הסופית של הדירה על שם הרוכשים. ישנם מקרים רבים בהם קבלנים אינם טורחים לעשות כן לאחר השלמת הבניה, מה שגורם לכך שבבוא היום עשויים הדיירים לבקש למכור את דירתם ולהיתקל בבעיה, כי הדירה בעצם אינה רשומה על שמם. חשוב לבדוק, כי חוזה רכישת דירה יד שניה מכיל תאריך מסודר של העברת הבעלות ולא תאריך יחסי עמום (לדוגמא, שנה אחרי סיום הבניה).

נקודה אחרונה – חוזה רכישת דירה מקבלן מגדיר את מועדי התשלום על פי התקדמות הבניה

ונושא חשוב אחרון – שימו לב כי הסכם רכישת דירה מגדיר את מועד התשלומים בהתאמה להתקדמות הבניה, זאת על מנת שלא ייווצר מצב כי תעבירו את חלק הארי של הכסף בטרם הושלמה חצי מהבניה. גם נושא זה הוא באחריותכם וחשוב מאוד לוודא נקודה זו בעת חתימה על חוזה מכר דירה.

ביטויים קשורים: עורך דין חוזה, חוזה רכישת דירה מקבלן, הסכם רכשית דירה יד 2, חוזה לרכישת דירה מקבלן. חוזה זכרון דברים

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום