מעוניין לקבל הצעות להסכם מכירת דירה יד 2?

צריך דוגמא של הסכם מכר דירה או דוגמא לחוזה מכירה דירה?

מלא הטופס הקצר וקבל הצעות מעורכי דין מומחים להסכם מכירת דירה שניה או ראשונה

i נדל"ן הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הנדל"ן. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות בחינם ממגוון רחב של מומחים בתחום הנדל"ן – עורכי דין בנדל"ן, משפטנים, מתווכי נדל"ן, יועצי מס בנדל"ן, שמאים בנדל"ן, מומחי טאבו ועוד. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעה הטובה ביותר עבור עסקאות הנדל"ן שלך. הסכם מכר דירה דוגמא, חוזה מכירת דירה יד 2, חוזה מכירת דירה שניה, חוזה מכירת דירה ראשונה, חוזה מכירת דירה מירושה, הסכם למכירת דירה, הסכם מכירת דירה, חוזה דירה למכירה, חוזה מכירה דירה.

מהו הסכם למכירת דירה יד שניה או ראשונה?

הסכם למכירת דירה (חוזה מכר דירה – חוזה למכירת דירה) הוא חשוב ביותר על מנת לסכם את העסקה המבוצעת בין שני צדדים בהקשר לנכס. הסכם מכר דירה חייב להיות מקיף ויסודי, לשים לב לדקויות ולפרוש את כל פרטי העסקה, זאת על מנת למנוע חילוקי דעות ואי הבנות בין הצדדים בהמשך הדרך. במרבית המקרים, חשוב מאוד לערוך הסכם למכירת דירה ראשונה או יד שניה דוגמא אצל עורך דין נדל"ן שיוכל להנחות את הצדדים אודות הדרך הנכונה ביותר לבצע את העסקה, אולם תחילה נביא בפניכם את עקרונותיו החשובים של הסכם מכירת דירה ראשונה על מנת שתדעו כיצד להיערך אליו. הסכם מכר דירה דוגמא, חוזה מכירת דירה יד 2, חוזה מכירת דירה שניה, חוזה מכירת דירה ראשונה, חוזה מכירת דירה מירושה, הסכם למכירת דירה, הסכם מכירת דירה, חוזה דירה למכירה, חוזה מכירה דירה

מה כולל הסכם למכירת דירה ראשונה או שניה (חוזה מכר דירה – חוזה למכירת דירה)?

ראשית יש להבין כי הסכם למכירת דירה שניה או ראשונה הוא חוזה דירה למכירה משפטי המחייב את שני הצדדים החתומים עליו. בין השאר, יכלול הסכם מכר דירה דוגמא (חוזה דירה למכירה) את הסעיפים והנקודות הבאות:

  1. זיכרון דברים לקניית דירה . לעיתים יהיה זה חלקו הראשון של הסכם (חוזה מכר דירה – חוזה למכירת דירה), המהווה למעשה הצהרת כוונות של שני הצדדים לגבי רצינותם אודות העסקה. בזיכרון דברים יכללו בדרך כלל פרטי הנכס, פרטי המוכר והרוכש של העסקה וכן התשלום ותנאי העברתו. מדובר בחוזה כללי בלבד אולם חשוב להבין כי הוא עקרוני, וכי ביטול או נסיגה ממנו כרוכים בתשלום פיצויים לצד השני. לפיכך, בעת כתיבת זיכרון דברים כדאי להוסיף אליו סעיף הסתייגות, המאפשר לכל אחד מהצדדים לסגת מהעסקה מבלי לשלם כל סכום שהוא לצד השני. חשוב להבין, כי זיכרון דברים מהווה בדרך כלל צעד מקדים של חוזה קניית דירה יד שניה (חוזה מכירה דירה חוזה מכר דירה) שיחתם בהמשך בין הצדדים.
  2. הסכם מכירת דירה יד 2 או ראשונה יכיל מידע אודות הסדרי התשלומים, מועד מסירת הדירה, וכן מנגנון פיצויים, המגדיר מה יקרה אם אחד הצדדים יאחר בהעברת התשלומים או במסירת הנכס. חשוב לדעת, כי מקובל לחלק את סכום העסקה למספר תשלומים. התשלום הראשון (בגובה 10%) משולם בדרך כלל במועד חתימת על הסכם מכר דירה, ואילו שאר התשלומים מחולקים על פי מועד המסירה והמרחק בינו ובין מועד החתימה על חוזה דירה למכירה. יש פעמים בהן מחליטים הצדדים, כי הכסף יופקד אצל עורך דין חוזים בנאמנות עד למועד המסירה והעברת המפתחות לקונה.הסכם מכר דירה דוגמא, חוזה מכירת דירה יד 2, חוזה מכירת דירה שניה, חוזה מכירה דירה ראשונה, חוזה מכירת דירה מירושה.
  3. הסכם למכירת דירה עצמו כולל סעיף אודות הערת אזהרה בטאבו שירשום המוכר לטובת הרוכש או ברשם המשכונות (אם הדירה עדיין לא רשומה בטאבו). את הערת האזהרה יש לבצע באופן מיידי וללא עיכובים, זאת על מנת למנוע מהמוכר למכור את הנכס לאדם נוסף (וכבר היו מקרים מעולם…).
  4. ועוד נקודה חשובה – בכתיבת הסכם מכירת דירה חשוב לכלול בה את כל ההסכמים, ההבטחות והנושאים אותם סיכמו הצדדים ביניהם בעל פה, זאת על מנת להבטיח כי בעת שהדברים רשומים – הם אכן יתקיימו. זאת ועוד – בעת חתימה על הסכם מכר דירה דוגמא, וודאו כי אף אחד מהצדדים אינו יכול לשנות שום פרט בו מבלי הסכמתו של הצד השני (לדוגמא, לשנות את מועד המסירה של הנכס או מועד תשלום מבלי לקבל את הסכמת הצד השני, כאמור).
  5. הסכם למכירת דירה מירושה – הסכם זה אינו שונה במהותו הטכנית מהסכם למכירת דירה ראשונה או שניה אך ברוב המקרים מסובך יותר מבחינה משפטית מאחר וישנה "שכבה משפטית" נוספת והיא עניין הירושה. בהסכם למכירת דירה שהתקבלה בירושה יש לשים לב לצד שממנו התקבל הדיהר ולוודא היטב שהמשפחה אכן מסכימה עם המהלך ואין הסתייגויות שונות – הן משפטיות והן אישיות/משפחתיות. לא אחת במצב בו משפחה מקבלת נכסים בירושה, אין הסכמות בין בני המשפחה למרות החלטות של צו בית משפט, במצב זה, הסכם למכירת דירה מירושה יכול להיות מסובך ומלווה בעיכובים רבים.

טרם חתימת הסכם מכירת דירה, חשוב כי שני הצדדים יבדקו את ההיטלים המוטלים על הנכס, ואותם עליהם לשלם – היטל השבחה, מס שבח, מס רכישת דירה וכו'. ישנם מיסים מהם אי אפשר להימנע החלים במלואם על אחד הצדדים (דוגמת מס רכישה), ולעומתם מיסים והיטלים אותם ניתן לחלק בין הצדדים או להטילם על המוכר (דוגמת היטל השבחה).

ביטויים קשורים: הסכם מכר דירה דוגמא, חוזה מכירת דירה יד 2, חוזה מכירת דירה שניה, חוזה מכירת דירה ראשונה, חוזה מכירת דירה מירושה, הסכם למכירת דירה, הסכם מכירת דירה, חוזה דירה למכירה, חוזה מכירה דירה חוזה מכר דירה חוזה למכירת דירה.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה. בכל מצב מומלץ לקבל ייעוץ ממוחים בתחום